't zijn weer hoogdagen voor de toverhazelaars. Bij de huidige vriestemperaturen krullen ze wat bijeen maar bedekt met een laagje ijskristallen hebben ze net dat extraatje glans. Als de zon het overneemt, herstellen de bloemen alsof er niks is gebeurd.
Als liefhebbers van de Hamamelis zijn we ook dit jaar (een maand geleden intussen) naar het arboretum van Kalmthout getrokken. Wat te vroeg -maar dat was ingecalculeerd- zodat de meeste toverhazelaars nog gesloten waren. De Hamamelis x intermedia 'Robert' stal er de show. De 'liefde' moet gemeend geweest zijn want thuisgekomen vond ik online een aanbieder van de hier niet vindbare 'Robert' en schafte ik me er twee exemplaren van aan. Ook de 'Yamina' zat in het prima verzorgde postpakket. Zijn herfstkleur zou echt de moeite waard zijn.
In het tof winkeltje van het arboretum kochten we ook twee nieuwe variëteiten voor onze collectie. Ons oog viel op twee recent geënte toverhazelaars: de 'Gingerbread' (een oranje selectie van de Belder) en de nieuwe 'Sem', een treurvorm waarvan ik veel verwacht. Toch zo'n 4 maanden bloemen en geuren en dat putteke winter, jawel, een investering in toverhazelaars is echt zijn geld wel waard. Er zijn intussen zo'n 290 erkende variëteiten en er komen er nog aan: kruisingen met de Amerikaanse (kleinbloemige) Hamamelis vernalis zitten in de lift.
Op de foto: 'Diane' boven, 'Pallida' onder.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten
Dank je wel om een reactie achter te laten. Als je opteert om als 'Anoniem' te reageren omdat dit het eenvoudigst is, wil je dan je opmerking wel besluiten met je voornaam/naam? Het is plezant om te weten wie mijn blog bezoekt en reageert. Even simpel als 'Anoniem' is 'Naam/URL'. Van die URL hoef je je niks aan te trekken, je vult gewoon je naam of roepnaam of alias in en ... hopsakee, dat werkt ook. Merci.